HİZMETLER

HİZMETLER

19 yaş ve üzerinde ruhsal veya zihinsel engeli olup, ALZHEİMER, PARKİNSON, DEMANS gibi nörolojik hastalıkların yanı sıra; ŞİZOFRENİ, PSİKOZ, BİPOLAR BOZUKLUKLAR gibi tedavi takibi zorunlu ruhsal hastalığı olan bireylere hizmet vermekteyiz.

Hastalarımızı hastalık ve cinsiyetlerine göre farklı katlarda, uzman değerlendirmesiyle kişisel özelliklerine göre de farklı odalara yerleştirerek sıcak bir yuva anlayışıyla 7gün 24 saat bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz.

Hastalarımızın tıbbi tedavilerinin yanında, günlük kişisel bakımları, yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması profesyonel kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz özel hastane, merkezimizde kalan bakıma muhtaç bireylerin hastalıklarıyla ilgili ihtiyaç duydukları tüm branşlarda uzman doktorlarıyla ve ambulansıyla 24 saat hizmet vermektedir.

 • Hastane Sonrası Hasta Bakım Hizmetleri
 • Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri
 • Kısa Süreli Hasta Bakım Hizmetleri
 • Geriatrik (Yaşlı) Bakım Hizmetleri
 • Alzheimer, Demans, Parkinsonlu Hastalara Bakım Hizmetleri
 • Sağlıklı Yaşlı Bakım HizmetleriÖZEL BAKIM MERKEZİ

Yuvam İstanbul özel bakım merkezi ruhsal ve zihinsel engellilerin yanı sıra yaşlılığa bağlı hastalıklar (Alzheimer,Parkinson,Demas,vb.) dolayısıyla yaşamını sürdürmekte zorlanan hastalarımız için hizmet vermekteyiz.

Özel bakım merkezimiz İstanbul’un sahil kasabasını andıran, en şirin ilçelerinden biri olan Silivri’de bulunmaktadır. Hastanelere 2 km., şehir merkezine 4 km. uzaklığıyla kolay ulaşılabilir konumda olan merkezimiz beş yıldızlı otel standartlarında, deniz manzaralı odalarıyla hastalarımıza konforlu bir yaşam sunmaktadır.

Yuvam İstanbul Özel Bakım Merkezi odalarımız minimum 30 metrekare büyüklüğünde olup, her odada tuvalet ve banyo, yangın dedektörü, merkezi ısıtma ve soğutma, havalandırma bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak TV, mini buzdolabı, saç kurutma makinası ve kasa sunulmaktadır.

Yuvam İstanbul Özel Bakım Merkezi; hastalarımızın spor yapabilecekleri kapalı spor salonu, kültürel ihtiyaçlarını giderebilecekleri sinema ve tiyatro salonu, becerilerini geliştirebilecekleri el işi atölyesi, yeteneklerini keşfedebilecekleri resim atölyesi, meraklarını giderebilecekleri kütüphanesi, sosyal ihtiyaçlarını giderebilecekleri TV salonu, kafeterya ve engel gruplarına göre farklı çok amaçlı salonlarıyla kaliteli bir yaşam alanı sunmaktadır.

Hastalarımızın güvenliği için dört tarafı duvar ve dekoratif çit ile çevrili bahçemizde, basketbol sahamız ve dış mekan spor aletlerimiz mevcuttur.

Yuvam İstanbul Özel Bakım Merkezi'nde hastalarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri kapalı ve açık teraslarımız mevcuttur. Tüm öğünlerimizde misafirlerimize sunduğumuz yemeklerimiz, modern donanımlı mutfağımızda deneyimli aşçılarımız tarafından kendi bünyemizde yapılmaktadır.

Yuvam İstanbul Özel Bakım Merkezi'nde tam donanımlı çamaşırhane ve terzihane bulunmaktadır. Merkezimizde hastalarımızın güvenliği için ortak kullanım alanları ve bahçemiz kapalı devre kamera sistemiyle 24 saat izlenmekte ve kayıt edilmektedir.ENGELLİ BAKIM MERKEZİ

Engelsiz bir yaşama katkı sunmak için hizmete başlayan Yuvam İstanbul Engelli Bakım Merkezi İstanbul’da faaliyetlerine başlamıştır. 19 yaş ve üzerinde ruhsal veya zihinsel engeli olup, ALZHEİMER, PARKİNSON, DEMANS gibi nörolojik hastalıkların yanı sıra; ŞİZOFRENİ, PSİKOZ, BİPOLAR BOZUKLUKLAR gibi tedavi takibi zorunlu ruhsal hastalığı olan bireylere hizmet vermekteyiz.

Hastalarımızı; hastalık ve cinsiyetlerine göre farklı katlarda, ayrıca uzman değerlendirmesiyle kişisel özelliklerine göre farklı odalara yerleştirerek, sıcak bir yuva anlayışıyla 7 gün 24 saat bakım ve rehabilitasyon hizmetleri vermekteyiz.

Yuvam İstanbul Engelli Bakım Merkezi olarak hastalarımızın tıbbi tedavilerinin yanında, günlük kişisel bakımları, yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması profesyonel kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Yuvam İstanbul Engelli Bakım Merkezi anlaşmalı olduğumuz özel hastane, merkezimizde kalan bakıma muhtaç bireylerin hastalıklarıyla ilgili ihtiyaç duydukları tüm branşlarda, uzman doktorlarıyla ve ambulansıyla 24 saat hizmet vermektedir.


SAĞLIK DESTEK BİRİMLERİ

Konusunda yüksek eğitimli personeli ile tüm misafirlerimizin sağlığı 24 saat izlenmektedir.

Özel Doktor

Yarı Kurumsal olan tesislerimizde görevli doktorlar görev yapmaktadır.

Sağlık Kontrolleri

Belirli periyodlarda tüm misafirlerimizin sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Acİl Müdahale Ekİbİ

Tüm personelimiz acil müdahale durumuna uygun olarak yetiştirilmiştir.

Güvenlİk

Tüm tesislerimiz 7 gün 24 saat güvenlik kameraları tarafından izlenmektedir.

YÜKSEK KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI

Tesislerimizin tamamında yapılan başvurular sonucunda ISO 9001 kalite standardına uygun görülmüştür.

 • KALİTELİ HİZMET

  Önceliğimiz olan "Memnuniyet" başlığı altında tüm sistemimiz denetlenmektedir.

 • BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

  Özel hastalarımız için geliştirdiğimiz sistemlerle anlık olarak aileler bilgilendirilmektedir.

 • ÜSTÜN SAĞLIK HİZMETİ

  Yüksek eğitimli personelemizle tüm misafirlerimiz anlık sağlık gözetimi altındadır.